Şanlıurfa Ticaret Borsası destekleriyle T.C. Ticaret Bakanlığı Şanlıurfa Ticaret Denetmenleri Servisi tarafından organize edilen PAMUK SORUMLU DENETÇİ EĞİTİMİ 17-18 Ekim tarihlerinde Şanlıurfa Ticaret Borsası Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir.

Düzenlenen Pamuk Sorumlu Denetçi (PSD) eğitiminin ardından sınav aşaması gerçekleştirilecek olup, sınav sonucunda başarılı olan katılımcılara PSD Belgesi verilecektir. Başarılı olan katılımcıların Pamuk Sorumlu Denetçisi olarak pamuk ve pamuk ürünleri üretiminde yetkili olmaları ve ilgili fabrikalarda istihdamlarının sağlanması hedefleniyor.

Etkinlik ile ilgili konuşan Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Şanlıurfa’yı faaliyet merkezi yapmak için her türlü desteği sağlamaya çalıştıklarını belirterek ‘bu kadim şehre borcumuz var. Şanlıurfa’yı her alanda daha yukarılara taşımalıyız. Şanlıurfa Ticaret Borsası olarak topraklarımızdaki tarımsal zenginliğin çeşitli alanlarda sürdürülebileceğini ve kent ekonomimize yayılabileceğini düşünüyoruz. Bu amaçla düzenlenecek tüm etkinlikleri sonuna kadar destekleyeceğiz. Bölgede yalnızca Şanlıurfa’da yapılacak olan Pamuk Sorumlu Denetçi Eğitiminin katılımcılara ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.’’ diye konuştu.

Pamuk Sorumlu Denetçi (PSD) eğitimi için 16.10.2023 tarihine kadar başvuru yapılması gerekmektedir.

- SUTB Medya